Artykuły
Wszystkie artykuły »
Format dysku

Nieustanne korzystanie z komputera czy innego urządzenia przenośnego powoduje, że ich dyski zostają przepełniane. W wielu przypadkach informacje znajdujące się na dysku w dużej mierze są już użytkownikowi niepotrzebne i równie niepotrzebnie zabierają niezbędne miejsce na komputerze czy na tablecie.

Warto co jakiś czas pomyśleć więc o formatowaniu. Na czym polega ów proces? Polega on w dużej mierze na pozbyciu się z komputera wszystkich obecnych danych. Warto więc przy okazji formatowania zgrać sobie na pamięć przenośnią pliki czy dane, które będą nam jeszcze potrzebne. Zazwyczaj chodzi również o naszą ulubioną muzykę, zdjęcia czy jakieś filmy. Wszystko inne ulegnie sformatowaniu, a więc po prostu przestanie istnieć.

Należy jednak wiedzieć, że formatowaniu nie musi podlegać cały komputer. Takie działania można bowiem przeprowadzić wyłącznie na jednym dysku. W przypadku komputerów stacjonarnych zazwyczaj chodzi o dysk C, który zostaje – kolokwialnie rzecz ujmując – zaśmiecany o wiele częściej, niż jego pozostali sąsiedzi.

zarządzanie nieruchomościami katowice