Artykuły
Wszystkie artykuły »
Urządzenia przenośne

Urządzenia pozwalające przenieść dane z jednego komputera na drugi są dziś niezwykle cenne. Dane przesyłamy sobie również za pomocą poczty elektronicznej, ale warto zwrócić uwagę na fakt, iż nie zawsze mamy dostęp do internetu. Co więcej, poczta elektroniczna – tak samo jak poczta tradycyjna – ma swoje ograniczenia.

Pliki o dużej wielkości ładują się w przypadku mejli bardzo powoli, czasem są nawet za duże, by można je było przekazać w ten sposób. Pomocą okazują się więc być urządzenia takie jak dyski przenośne czy pendrivy. Te pierwsze są z pewnością o wiele większe, niż te drugie. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w pewien sposób nazwa tych gadżetów zobowiązuje.

Dyski przenośne potrafią być tak samo pojemne, jak dyski znajdujące się na stałe w komputerze przenośnym, czy też w komputerze stacjonarnym. Na co dzień przeciętnemu użytkownikowi urządzeń elektronicznych starcza jednak zwykły pendrive. Ten ostatni może mieć pojemność dochodzącą do wielu gigabajtów lub też przechowywać pliki nie większe niż kilkanaście czy kilkaset megabajtów.

zarządzanie nieruchomościami katowice