Artykuły
Wszystkie artykuły »
Katalogowanie zdjęć

Aparaty cyfrowe sprawiły, że dziś na potęgę fotografujemy siebie i wszystko to, co nas otacza. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża ilość zdjęć może zabrać nam cenne miejsce na dysku. Laicy często nie zdają sobie z tego sprawy i zapychają dyski fotografiami, których w dużej mierze wcale nie mają w planach więcej oglądać.

Warto sprawić więc sobie program, który uporządkuje zdjęcia i pozwoli na ich swobodną edycję. Programem nadającym się w tym przypadku idealnie jest oczywiście Picasa. Należy dodać, iż z gadżetu korzystają głównie Ci, dla których Adobe Photoshop czy inne profesjonalne programy są niedostępne lub za trudne.

Przy okazji warto również wspomnieć, iż Picasa jest programem całkowicie bezpłatnym. Po dodaniu zdjęć na komputer można dodać je od razu do katalogu Picasy i zostawić na dysku tylko te zdjęcia, które rzeczywiście są tego warte. Fotografie można również podzielić na różne foldery, a także edytować. Najpopularniejsze funkcje Picasy to przycinanie zdjęć i tworzenie kolaży z wielu fotografii.

zarządzanie nieruchomościami katowice