Artykuły
Wszystkie artykuły »
Program do malowania

Program Paint to jeden z najłatwiejszych programów służących do malowania i rysowania. Ten praktyczny gadżet znajduje się w zasadzie na każdym komputerze i jest banalnie prosty w obsłudze. Korzystają z niego najczęściej najmłodsi po to, by stworzyć elektroniczną laurkę dla rodziców czy po prostu spędzić czas na rysowaniu.

Warto wiedzieć, że w przypadku Painta najlepiej sprawdza się dołączony do komputera tablet, dzięki któremu dziecko może rysować tak, jak gdyby rysowało na kartce papieru. Elektroniczny tablet po podłączeniu do komputera imituje prawdziwą kartkę z bloku. Dołączony do niego długopis służy za długopis, pisak czy kredkę.

Można nim nawigować podobnie jak działoby się to przy użyciu myszki. Nie da się jednak ukryć, iż długopisem zrobi się to o wiele precyzyjniej, aniżeli zwykłą myszką internetową. Paint posiada najprostsze funkcje takie jak tworzenie brył czy wypełnianie kolorem i użycie różnych wielkości pędzli. To idealny sposób na to, by dziecko nauczyło się koordynować swoje ruchy.

zarządzanie nieruchomościami katowice