Artykuły
Wszystkie artykuły »
Wirusy internetowe

Korzystanie z internetu to rozrywka wielu ludzi. Należy mieć jednak świadomość, że w sieci nie znajdujemy wyłącznie rozrywek i przyjemności. Cenne wiadomości, filmy online i gry internetowe to jedno. Należy jednak z całą powagą sytuacji zdawać sobie sprawę z tego, że za cybernetycznym rogiem czyhają także niebezpieczeństwa.

Większość z nich wiąże się oczywiście z wirusami komputerowymi. Te ostatnie rozsyłane są głównie za pomocą internetu. Złośliwe oprogramowania nierzadko potrafią zadomowić się na naszych dyskach i zniszczyć wszystkie potrzebne nam dane. Dobry program antywirusowy powinien rozwiązać problem.

Warto jednak monitorować, czy nasz antywirus działa poprawnie, ponieważ co jakiś czas należy go aktualizować. Co istotne, należy również pamiętać, że wirusy mogą dostać się do komputera nie tylko za pomocą sieci. Niektóre przenoszą się z urządzenia na urządzenie na przykład za pomocą pamięci przenośnej. Jakby jednak nie było, skuteczny antywirus pozbędzie się w porę złośliwych wirusów i oczyści nasz system.

zarządzanie nieruchomościami katowice