Artykuły
Wszystkie artykuły »
Popularne widgety

Tak zwane widgety to proste programy, dzięki którym korzystanie z komputera staje się banalnie proste. Do najpopularniejszych widgetów należą obecnie wszelkiego typu kalendarze. Warto również wspomnieć, że wiele osób instaluje aplikacje w postaci prostych gier. Widgety można umieścić na pulpicie swojego komputera, ale równie popularne stały się w ostatnich czasach na ekranach telefonów komórkowych oraz na tabletach.

Nazwa widget pochodzi z języka angielskiego, ale można swobodnie przetłumaczyć ją na język polski jako gadżet. Warto jednak wspomnieć, że w środowisku polskim obie nazwy występują równie często. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, iż słowo widget stało się w ostatnim czasie bardziej popularne.

Widgety występują dziś w zasadzie na wszystkich nowszych urządzeniach mobilnych. Korzystają z nich firmy takie jak Apple, Motorola, Nokia czy Samsung. Ciekawe widgety proponują również modele takie jak Sony Ericsson, HTC czy LG. W założeniu widgety mają pomóc użytkownikom w różnych sytuacjach życiowych. Nierzadko jednak służą wyłącznie rozrywce.

zarządzanie nieruchomościami katowice