Artykuły
Wszystkie artykuły »
Komputer i pendrive

Korzystanie z komputera nierzadko wymaga przenoszenia danych z jednego nośnika na drugi. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest niewątpliwie przesyłanie danych pocztą elektroniczną. Pomysł dobry, ale może spalić na panewce, gdy użytkownik nie ma dostępu do sieci.

Innym rozwiązaniem jest tak zwana opcja Bluetooth. Dzięki niej można przesłać dane z komputera na telefon lub odwrotnie. Starsze modele nie mają jednak tej funkcji, dlatego trzeba poradzić sobie nieco inaczej. Najpopularniejszym sposobem przenoszenia danych (oprócz przenośnych pamięci, czyli tak zwanych pendrive’ów) jest połączenie przez kabel USB.

Ten praktyczny element pozwala przenosić dane z komputera na telefon komórkowy czy też na dysk przenośny. Naturalnie proces ten swobodnie działa również w drugą stronę. Dzięki kablom USB można nie tylko przenieść dane, ale także naładować swój telefon, MP3 czy też MP4. Należy jednak pamiętać, że każde urządzenie ma swoje wejście. Kable USB można otrzymać w sklepach elektronicznych.

zarządzanie nieruchomościami katowice