Artykuły
Wszystkie artykuły »
Projekty trójwymiarowe

Decydując się na wybór firmy zajmującej się wizualizacją 3D projektów budowlanych musimy wiedzieć, taka praca dużo kosztuje. Jest to związane z kosztami użytkowania sprzętu komputerowego oraz licencjonowanego oprogramowania. Jednakże to nie są wszystkie czynniki wpływające na cenę zamówionego projektu wizualizacji. Co więc wlicza się w rachunek wykonania wizualizacji 3D?

Jednym z najbardziej cenionych parametrów projektu wizualizacji przez firmy graficzne jest obszar zagospodarowania terenu bądź wielkość zaprojektowanych pomieszczeń. Studia graficzne wyceniają metraż i liczbę kondygnacji projektu obejmującego wizualizacje. Możemy tutaj natrafić na dość wygórowaną wycenę nieadekwatną do trudności wykonania pracy. W tym przypadku wielkość obiektu nie ma związku z jego kompleksowością. Będąc bardziej drobiazgowym i konkretnym płacimy za wykonanie scen oraz za każdy pojedynczo wykonane wizualizacje architektoniczne czyli ujęcie. W przypadku większych projektów przygotowanie wizualizacji może również obejmować stworzenie animacji architektonicznej. Ich wycena jest niezwykle trudna oraz czasochłonna. Animacje architektoniczne są jednak potężnym narzędziem reklamowym.

Wycena wizualizacji jest dostosowywana zazwyczaj indywidualnie po wglądzie w plany architektoniczne. Zostają określone m.in. poziom trudności wykonania wizualizacji obiektów, rodzaj ujęć, które zostaną zastosowane, współpraca z klientem (jeśli usługo biorca decyduje się na dalszą współprace niektóre firmy oferują dla takich klientów specjalne zniżki).

zarządzanie nieruchomościami katowice