Artykuły
Wszystkie artykuły »
Projekt 3d

Niemal każde biuro projektowe, zajmujące się tworzeniem projektów domów jednorodzinnych, wielorodzinnych czy innych obiektów architektonicznych, przed zaprezentowaniem swojego projektu zleca wykonanie wizualizacji specjalnej firmie zajmującej się tego typu grafiką 3D.

Dzięki wizualizacjom potencjalni klienci znacznie lepiej widzą nowy projekt, nie jest przedstawiany im tylko sztywny rozkład pomieszczeń, ale także proponowana kolorystyka ścian zewnętrznych budynku, układ okien, dachu czy garażu. Pozwala to na pobudzenie wyobraźni inwestorów, którzy chętniej wybiorą projekt który „widzą” – wiedzą jak będzie się prezentował, czy będzie pasował do otoczenia, czy jest modny czy raczej w tradycyjnym stylu. Dzisiejsze trójwymiarowe wizualizacje potrafią świetnie imitować zwykłe zdjęcie. Dzięki temu inwestor ma wrażenie, że dokładnie widzi swój nowy budynek i jest bardziej skłonny do określenia swoich zamiarów względem niego, np. wnoszenia poprawek do projektu, planowania kolorów tynku czy dachu i innych.

Niemal każdy film kręcony w dzisiejszych czasach powstawał z wykorzystaniem choć kilku efektów specjalnych oraz wizualizacji 3D. Nowoczesna technika filmowa pozwala na przeniesienie akcji w dowolny obszar – pustyni, kosmosu, innej planety czy pod wodę, choć wszystko kręcone jest w zwykłym studiu. Te ogromne możliwości współczesna kinematografia zawdzięcza informatyce. Dzięki nowoczesnym programom i świetnie wykształconym grafikom stworzenie animacji, które wywołają u widza dowolnie wybrane przez scenarzystę i reżysera uczucia, nakręcenie sceny z wybuchem czy lotu statkiem kosmicznym z prędkością szybszą od światła nie jest problemem. Od niedawna zaczęły pojawiać się także filmy w całości stworzone z animacji, gdzie rola aktorów sprowadziła się jedynie do użyczenia głosu bohaterom filmu. Przykładem takich produkcji jest „Shrek”, „Toy Story” czy „Gdzie jest Nemo”. W innych produkcjach dzięki animacjom powstały dodatkowe postacie, np. w filmie „Alicja w krainie czarów” postać Kota z Cheshire, Marcowego Zająca czy karykatura Czerwonej Królowej.

„Toy Story” było pierwszą całkowicie zrealizowaną w technologii wizualizacji 3D realizacją filmową. W czasach kiedy wchodziła ona na ekrany kin był to absolutny przełom. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło. Ostatni hit kasowy – „Avatar” pokazuje to aż nazbyt dobitnie. Trójwymiarowy obraz, wizualizacje oraz zastosowane techniki zapierają dech w piersiach praktycznie każdego, kto ma przyjemność go oglądać. Jeżeli świat 3D będzie nadal rozwijał się w takim tempie już niedługo oglądać będziemy filmy w technikach z „Gwiezdnych Wojen”.

zarządzanie nieruchomościami katowice